Volvo esitles uut S90

Detroidi autonäituse eel korraldas Volvo esindusautode klassi kippuva uue sedaani S90 esitluse.

Müügile jõuab täiesti uus sõiduk 2016. aasta suvel. Volvo sihikul on BMW 5. seeria, Audi A6, Jaguar XF-i ja Mercedese E-klassi kliendid.

S90 loomisel kasutati uut Scalable Product Architecture (SPA) veermikuarhitektuuri, sama veermikku kasutab ka maastur XC90.

See tähendab, et ka jõuallikate valik (erinevad neljasilindrilised mootorid) on sarnane XC90 mootorite valikuga, samuti leiab ühiseid elemente autode disainist.

S90 on pikem ja laiem kui seni tootmises olnud S80 sedaan, mida uudismudel asendab. Väidetavalt on uus auto nii üks suurimaid oma klassis.

Uue Volvo salong on sellest tingituna väga ruumikas. Veelgi suurema ja praktilisema auto otsijad peavad aga kannatama Genfi autonäituseni, seal teeb oma debüüdi universaal Volvo XC90.

Lisaks uudsele disainile paneb Volvo S90 puhul rõhku ka mugavusele, nii näiteks võib autole tellida kas klassikalise terasvedrudega või õhkvedrustuse.

Luksuslikus interjööris on domineerivaks elemendiks üheksatollise diagonaaliga puutetundlik ekraan keskkonsoolis, mida raamivad õhutusavad ja erinevad lülitid.

Kõikidel S90 versioonidel on standardvarustuses nahksisu, samuti täiuslik meelelahutus- ja navigatsioonisüsteem.

Varustustasemed meenutavad Volvo XC90 omi: Momentum, R-Design ja Inscription.

Jõuallikate valikus on vaid neljasilindrilised mootorid, baasmootoriks on käsikäigukastiga D4. Mootorite valiku tipuks on hübriidjõuallikaga S90 T8, mille võimsus on 320 hobujõudu. Kütusekulu on sellest hoolimata väike: 1,9 liitrit sajale. Hiljem lisandub ka tuunitud Polestar mudel.

Turvavarustusest on auto pardal City Safe automaatpidurduse süsteem, samuti võib S90 ilma juhi sekkumiseta järgneda ees liikuvale autole. Päris iseseisvalt Volvol siiski sõita veel ei lasta.

Uue Volvo S90 hinnatase algab eelinfo kohaselt umbes 40 000 eurost.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: