KKK

Miks tellida sõiduk Euroopast?

Euroopast tellimise peamiseks eeliseks on parim võimalus leida kasutatud sõiduk sobiva varustusega ja mõistliku hinnaga.

Argumente, miks tellida sõiduk Euroopast, on veel:

Kasutatud sõidukid on tehniliselt ja visuaalselt oluliselt paremas seisukorras kui Eestist uuena ostetud sõidukid. Sõiduki tehniline seisukord on parem, sest Lääne-Euroopa ja Skandinaavia teede kvaliteet on parem kui Eestis. Talvel ei kasutata soola ning autod satuvad väga harva kruusakattega teedele. Euroopas kasutatakse autot tihti pikemate distantide läbimiseks. Pehmema kliima tõttu toimub vähem külmkäivitusi, mis kahjustab mootorit vähem.

Lääne-Euroopa kõrgema elatustaseme tõttu on autod reeglina paremini hooldatud - korralisi hooldusi tehakse õigeaegselt koos soovitatud lisatöödega.

Euroopa sõidukite müüjad on seadustest tulenevate kohustuste ja trahvide pärast usaldusväärsemad. Taustauuring enne ostu on sellegipoolest vajalik.

Kuidas liisingutaotlemise protess välja näeb?

Kui auto on välja valitud:

  • Saadame ametliku hinnapakkumuse liisingupakkujale, mille põhjal tehakse ostjale liisingupakkumus. Mobile24 OÜ pakub omalt poolt välja kasko- ja liikluskindlustuse (Teenuse pakkuja on If P&C Insurance AS).
  • Teeme ettemaksuarve kliendile samas summas kui lisiingu sissemakse.
  • Ostja tasub ettemaksuarve, meie ostame auto välja ja tarnime Eestisse.
  • Ostja ja liisinguandja sõlmivad liisingulepingu, ostja tasub liisinguandjale ainult lepingutasu.
  • Auto saabumisel teeme registreerimiseelsed toimingud Transpordiametis ja Maksu-ja tolliametis.
  • Ostja ettemaks Mobile24-le tasaarveldatakse liisinguandjaga.
  • Meie registreerime auto Maanteeametis liisinguandja nimele ning vormistab sobivusel kasko- ja liikluskindlustuse.

Kes on m24.ee liisingupartnerid?

Teeme koostööd kõikide liisingupakkujatega. Mobile24 OÜ on ametlik SEB, Swedbank, LHV, Luminor, COOP Pank.  partner ning täiendavad turuväärtuse hindamisakti ei ole vaja tellida. Samuti võtab Mobile24 OÜ sõiduki tagasiostukohustuse.

Millisel liisingupakkujal on paremad tingimused ja millist soovitate?

Küsida tasub mitmest kohast, sest pakkumise tingimused on klienditi erinevad. Enamasti teeb parima pakkumise kodupank. Mitmel liisinguandjal on eritingimused elektriautodele (liisingu intress alates 1.45% millele lisandub euribor).

Kui suur on sõiduki tellimise teenustasu?

Tellimise teenustasu algab 450 eurost (lisandub käibemaks), kuid sõltub sõiduki maksumusest ja finantseerimise viisist. Täpsema hinna saad arvutada kalkulaatori abil või meie poolt koostatud pakkumise alusel.

Mida sisaldab teenustasu?

Teenustasu sisaldab kõiki teenuseid, mis jäävad sõiduki soetuse ja üleandmise vahele - konsultatsioon, müüjaga suhtlus, müüja taustakontroll, sõiduki ajalookontroll, auto seisukorra tuvastamine, autodokumentatsiooni kontroll, panga ülekandetasud välisriiki, ajutise registreerimismärkide liikluskindlustust, sõiduki survepesu, Maanteeameti eelkontrolli, dokumentide eelkontrolli Maksuametis, abi liisingu vormistamisel, sõiduki turvalist hoiustamist, auto saabumisel tankimist.

Teenustasu ei sisalda transpordikulu.

Kas teenustasu ja transpordi peab liisingut taotledes eraldi maksma?

Reeglina on lisakulutud lisatud auto liisinguhinda. Soovi korral saab nende eest tasuda ka eraldi arve alusel.

Kui kiiresti jõuab tellitud sõiduk Eestisse?

Tarneaeg on pärast sissemaksu tasumist reeglina 1-2 nädalat, kuid paljud autod on jõudnud Eestisse ka kiiremini. On juhtumeid, kus tarneaeg on ka pikenenud seoses Euroopa Liidu erinevate pühade või muude asjaolude tõttu. Kui auto kättesaamisega on kiire, siis anna meile teada. Uurime võimalike kiirtellimuse viise või pakume rendiautot.

Kuidas saabuvad sõidukid Eestisse?

Sõiduautod tuuakse reeglina Eestisse treileriga, et ära hoida liikluses tekkivaid riske. Treileril toomine ei lisa autole täiendavat läbisõitu. Treileriteenuse puhul on sõiduk kindlustatud CMR kindlustusega.

Kas vana sõiduk on võimalik anda uue sissemaksuks?

Jah, paljud ostjad on seda võimalust kasutanud. Selleks anna meile uue auto tellimuse esitamisel info vana auto kohta. Soovi korral võib auto üleandmine toimuda uue auto saabumisel. Lisaks pakume ka komisjonimüügiteenust olemasolevale sõidukile.

Kuidas ma saan kindel olla, et tellitud sõiduk on korralik ja vastab müügikuulutusele?

Sõiduki odomeetrinäit on reeglina lihtsalt kontrollitav esinduse hooldusajaloost, erinavate välisriikide andmebaasidest ning teistest kanalitest. Avariides osalemise kohta saame infot müüja käest ning kontrollime üle esindustest ja kindlustusandmebaasidest.

Ostja saab maandada riski tellides ostueelse kontroll välisriigis, mis viiakse läbi margiesinduses või sõltumatus kontrollkohas näiteks Saksa tehnoülevaatuste võrgustikus.

Millistest riikidest sõidukeid toote?

Siiani oleme toonud sõidukeid enamikest Euroopa riikidest nagu Saksamaa, Rootsi, Holland, Belgia, Hispaania, Prantsusmaa, Austria, Itaalia, Šveits, Tšehhi, Taani, Läti jne. Oleme tellimuse peale toonud sõidukeid ka USA-st.

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: