Volkswagen Golf R on peagi saadaval ka universaalkerega

Volkswagen toob Los Angelesi autonäitusele Golf R uue, universaalkerega versiooni, praktiline auto saab endale nimeks Golf R Variant.

Tegu on esimese korraga, kui Golf universaali sellises versioonis pakutakse, seni olid kõik Golfi R-seeria mudelid luukpärad.

Nobeda universaali mootoriruumis on 2-liitrine 300-hobujõuline turbomootor, mille maksimaalne pöördemoment on 380 njuutonmeetrit. Ka leiab autost 6-käigulise kahe siduriga DSG automaatkäigukasti ja pideva nelikveo 4MOTION.

Kiirele universaalile on ette nähtud ka 20 millimeetri võrra madaldatud sportvedrustus, muutuva ülekandearvuga roolimehhanism ja deaktiveeritav stabiilsuskontroll ESC Sport.

Lisatasu eest saab autole adaptiivse vedrustuse DCC.

Nullist saja kilomeetrini tunnis lendab Golf R Variant vaid 5,1 sekundiga, keskmine kütusekulu on 7 liitrit sajale kilomeetrile. Auto maksimaalkiirus on piiratud 250 kilomeetriga tunnis.

Et tegu on universaaliga, siis väärib märkimist ka pagasiruumi suurus. Tavaoludes on see 605 liitrit, kokku pakitud tagaistmete korral aga 1620 liitrit.

Volkswagen Golf R universaali hinda pole veel ametlikult avalikustatud, kuid eeldatavalt on auto umbes 2000 eurot kallim kui Golf R luukpära. Saksamaal tähendaks see 42300 euroni küündivat väljaminekut.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: