Uus S-klassi kupee sai tulise südame

Mercedes esitles täna uhiuue S-klassi kupee üht kõige tulisemat edasiarendust: AMG poolt tuunitud kilomeetriteneelajat S 63 AMG Coupe.

Kupee mootoriruumi on peidetud 5,5-liitrine V8, millel võimsust 585 hobujõudu ja mille maksimaalne pöördemoment on 900 njuutonmeetrit.

Veojõud kantakse tagaratastele seitsmekäigulise automaatkäigukasti abil, lisatasu eest saab autole tellida ka meie oludesse paremini sobiva nelikveo 4Matic. Viimane jaotab veojõu esi- ja tagasilla vahel suhtega 33/67.

S 63 AMG Coupé kiirendab saja kilomeetrini tunnis 3,9 (nelikvedu) või 4,3 sekundiga, maksimaalkiirus on piiratud 250 kilomeetriga tunnis.

Keskmiseks kütusekuluks ideaaloludes lubatakse 10,1 liitrit saja kilomeetri kohta.

Tagaveoline kupee on varustatud Magic Body Control vedrustusega, nelikveoline variant aga õhkvedrustusega Airmatic.

Tagamaks inimkonna müravaba elu, on kupee väljalaskesüsteem varustatud klappidega, mis võimaldavad tavaoludes liikuda ilma aknaklaase lõhkumata. Täiel häälel saab mootor laulda vaid režiimides “S” (Sport) ja “M” (Manual).

Auto hinda pole Mercedes veel ametlikult avaldanud, kuid arvestades, et S63 AMG sedaan maksab minimaalselt 150 700 eurot, siis kupee hind täieneb veel mitme tuhandega.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: