Toyota RAV4 muutub hübriidiks

Kaua tehtud, kaunikene: Jaapani autotootja Toyota toob Euroopas müügile hübriidjõuallikaga versiooni crossoverist RAV4.

Jõuallikaid on sel autol kaks: 2,5-liitrine bensiinimootor võimsusega 155 hobujõudu ja elektrimootor võimsusega 143 hobujõudu. Nende kahe mootori efektiivne koguvõimsus on ettevõtte teatel 197 hobujõudu.

Nullist sajani kiirendab RAV4 Hybrid 8,7 sekundiga, keskmine kütusekulu on 4,9 liitrit sajale kilomeetrile. CO2 pääst: 115 grammi kilomeetrile.

Seejuures võib hübriidjõuallikaga RAV4 vedada kuni 1650 kilo kaaluvat haagist.

Ettevõtte hinnangul võib hübriidide osakaal RAV4 müügis ulatuda tulevikus kuni 50 protsendini.

Tavapäraste jõuallikate austajad võivad rõõmustada aga uue 2-liitrise diiselmootori üle, sellel on võimsust 143 hobujõudu ning maksimaalne pöördemoment on 320 njuutonmeetrit.

Uuendatud 2-liitrist 151-hobujõulist bensiinimootorit võib edaspidi tellida kombinatsioonis nii käsi- kui ka automaatkäigukastiga.

Lisaks neile muudatustele on ettevõte tegelenud salongi jõudva müra ja vibratsiooni vähendamisega, lisaks vahetati uute vastu välja amortisaatorid ja vedrud.

Turvalisust aitab tõsta aga nime „Toyota Safety Sense“ kandev süsteem, mis aitab vältida kokkupõrkeid kaasliiklejatega, hõlbustab auto hoidmist oma sõidureas, hoiatab pimenurgas olevate sõidukite eest, tuvastab liiklusmärke, vahetab lähi- ja kaugtulesid ning pakub adaptiivse püsikiirushoidja teenuseid.

Uudiseks on ka 360-kraadist ülevaadet auto ümbrusest pakkuv kaamerasüsteem. Selle poolt genereeritud pilt kuvatakse armatuurlaual oleval 4,2-tollisele värvilisele ekraanile.

Toyota RAV4 saab jätkuvalt osta nii esi- kui ka nelikveolises versioonis, baasmudeliks oleva esirattaveolise diisli hind algab Euroopas 27 290 eurost. Hübriidjõuallikaga RAV4 baashind on aga 31 990 eurot.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: