Tesla Model X jõudis seeriatootmisse

Mitmeid aastaid kestnud saaga on lõppenud ning elektriautode tootja Tesla esitles täna seeriatootmisse jõudnud elektrilist crossoverit Model X.

Tegu on väidetavalt maailma esimese seeriatootmisse jõudnud suure elektrilise crossoveriga.

Seeriatootmisse jõudnud auto on väga sarnane 2012. aastal näidatud prototüübile, alles on ka linnutiibadena avanevad tagauksed. Viimased on konstrueeritud nii, et neid on võimalik avada isegi väga kitsastes oludes.

Lisaks avaneb ja sulgub Model X-i juhiuks soovi korral automaatselt.

Auto varustusse kuulub ka kliimaseade, mille üks töörežiime kannab nime “Bio-weapon Defense”. Selle kasutamise korral takistatakse autosse viiruste ja bakterite jõudmist.

Korraga suudab auto vedada kuni seitset inimest, seda tänu kolmele istmereale. Model X võib vedada haagist, mille täismass ulatub 2300 kilogrammini.

Elon Musk loodab ühtlasi, et NHTSA turvatestis saab Model X oma turvalisuse eest hindeks maksimaalsed viis tärni igas testi alamkategoorias.

Esialgu jõuab Model X müügile kahes nelikveolises variandis, nendeks on 90D ja sama auto võimsam variant P90D.

Sõiduulatus ühe laadimisega on kiiremal variandil 402 kilomeetrit, aeglasemal aga 413 kilomeetrit.

Nõrgemal autol veavad esi- ja tagarattaid 259-hobujõulised elektrimootorid, P90D saab aga tagasillale 503-hobujõulise elektrimootori.

Tesla Model X P90D võib režiimis Ludicrous Speed 96 kilomeetrini tunnis kiirendada 3,2 sekundiga.

Auto on varustatud ka õhkvedrustusega, millel on viis erinevat tööasendit. Sarnaselt Tesla teisele mudelile, sedaanile Model S, suudab Model X vajadusel iseseisvalt parkida.

Model X hindadest on teada niipalju, et esmalt müügile jõudev P90D “Signature Series” hakkab 90 kWh akuga varustatuna maksma 132 000 dollarit.

Praegu autot tellida soovivad inimesed peavad arvestama sellega, et kätte saavad nad need alles järgmise aasta teises pooles.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: