Škoda Fabia: esimene peibutuspilt

Meilgi hinnatud Tšehhi autotootja Škoda avalikustas esimese peibutuspildi uuest, kolmanda põlvkonna väikeautost Škoda Fabia, mille debüüt on plaanitud sügisesele Pariisi autonäitusele.

Stiililt eelkäijaga väga sarnane sõiduk on eelkäijast 90 mm laiem ja 30 mm madalam, omab paremat turvavarustust ning ökonoomsemaid mootoreid. Auto üldine pikkus ei muutu, samas kasvab sõitjateruumi ruumikust positiivselt mõjutades Fabia teljevahe.

Seejuures kasutatakse praeguse Fabia veermiku edasiarendust, mitte aga lühendatud versiooni uuest veermikuarhitektuurist MQB. Küll on MQB-lt üle võetud mõned elemendid, see võimaldab uue Fabia tühimassi viia alla ühe tonni.

Muutumas on ka Fabia jõuallikate valik, selle alumise osa moodustavad kolmesilindrilised 1-liitrised bensiinimootorid, ka ülejäänud jõuallikad meenutavad VW Polo mootoritevalikut. Uuel Fabialt leiab ka elektromehaanilise roolivõimendi, kahe siduriga DSG-käigukasti ja täiustatud vedrustuse.

Lisaks mootoritele võtab Fabia VW Pololt üle ka infosüsteemi MIB, mis suudab nüüd suhelda ka omaniku nutitelefonide äppidega.

Esialgu debüteerib vaid Fabia luukpära, järgmisel aastal jõuab müügisalongidesse ka Fabia universaal.

Allolev video näitab aga, milline näeb tegelikult välja uus Fabia.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: