Rolls-Royce maastur panustab alumiiniumile

Rolls-Royce esimese maasturi konstruktsioonis kasutatakse rohkelt alumiiniumi, samuti saab auto endale ainulaadse alumiiniumprofiilidest kandmiku, kirjutab Automotive News Europe.

Seejuures on tegu vaid Rolls-Royce jaoks mõeldud lahendusega, ühelgi BMW mudelil seda praeguste plaanide kohaselt ei kasutata.

Alumiiniumi kasutatakse rohkelt ka kere ja auto teiste detailide materjalina. Sellisel sammul on üks konkreetne põhjus: nii saab vähendada auto kaalu ja seega ka kütusekulu, samuti parandada sõiduomadusi.

Mõningad Rolls-Royce maasturi detailid on seejuures identsed BMW maasturi X7 omadega, viimati mainitud auto peaks müügile jõudma 2018. aastal ehk samal aastal Rolls-Royce maasturiga.

Praegu tegelevad Rolls-Royce insenerid ja disainerid auto kujunduse viimistlemisega, lähikuudel peaksid valmis saama ka esimesed prototüübid.

Rolls-Royce maastur ei pane küll rõhku läbivusele maastikul, kuid auto loojate sõnul on see võimeline tõrgeteta sõitma “ooperietenduselt Alpidesse”, seda piisava ruumiga sõitjate ja nende pagasi jaoks.

Hetkel pole aga veel selge, kas Rolls-Royce maastur tuleb viie- või seitsmekohaline.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: