Mobile24. Genfi autonäitus 2017 – 3 esmaesitlust, mis lähiaastatel muutuvad Eesti jälelturul enim-tellitud mudeliteks

Genfis toimub 9-19 märtsini aasta olulisem autonäitus, kus tutvustatakse uusi ideeautosid ning näidatakse esmakordselt seeriatootmisse tulevad sõidukeid. Šveitsis 87-ndat korda toimuv automess on autotootjate jaoks aasta kõige olulisem sündmus.

Vaadates meie tänaseid tellimusi toome välja seeriamudelid, mis lähiaastatel muutuvad Genfis esitletud sõidukitest enimtellituteks just kasutatutena, kuna just järelturul muutub nende hind atraktiivseks paljude jaoks.

1. Vokswagen Arteon

VW Arteon on Saksa autotootja mudelirivis täiesti uus mudel. Kontseptsiooni kohaselt hakkab see mudel asendama sedaan-kupeed VW CC ning luksussedaani VW Phaeton.
Hetkel on teada, et uue mudeli baashind võiks jääda alla 35000 euro. Arteoni puhul on senisest edasi arendatud juhiabisüsteeme (liiklusmärkide tuvastus, adaptiivne püsikiirushoidja (jalakäijate kaitse) jne). Meid vähem rõõmustava uudisena on märgitud, et suurimaks mootoriks saab nelja silindriga kaheliitrine mootor.

BMW 5-seeria Touring (G31)

BMW uus viienda seeria sedaan (G30) on juba värskelt jõudnud ka Eestisse, kuid universaalmudelit (Touring) esmaesitleti Genfi autonäitusel. Uus 5-seeria on automaailma toonud väga palju tehnoloogilisi uuendusi. Üheks märkimisväärseimaks on kuvariga kaugjuhtimispuldilt auto parkimine, nutitelefonilt auto surround-view, ehk eemalolles saab mobiili ekraanilt jälgida, mis toimub auto ümber. Autot pole veel muudetud õnneks isejuhtivaks, küll aga on edasi arendatud juhiabisüsteeme – auto püsikiirushoidja oskab kiirust muuta liiklusmärkide järgi, samuti on lisatud möödasõidu assistent jne. BMW tugevuseks on hea mootorivalik, 5-seeria mootorivalikud iseloomustab efektiivsus – hea dünaamika ja jõudluse suhe.

Volvo XC60

Uus Volvo XC60 kannab Volvo uusi tunnusjooni, mida oleme näinud juba suuremalt XC90-nelt ja S90/V90 mudelitelt. Esimese põlvkonna XC60 on osutunud Eestis uskumatult populaarseks, tehes silmad ette isegi Saksa keskklassi linnamaasturitele. Kindlasti jätkab seda suunda ka uus XC60, mis lisaks disainile pakub veelgi suuremat turvalisust. Taaskord on pressiteadetes rõhku päratud juhiabisüsteemidele ning Volvo jaoks on siin esikohal turvalisus. Veel toob Volvo välja uudse CleanZone kliimasüsteemi, mis hoiab õhu salongiõhu maksimaalselt puhtana, kasutades selle kohta väljendit Scandinavian-fresh.

Vaata fotosid Genfi autonäituse lehelt – http://www.gims.swiss/en/photos-premiers/

Allikas: Mobile24 OÜ

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: