Mobile24 2016. aasta enim tellitud automudelid

Uue aasta alguses on hea hetk tagasi vaadata ning hinnata möödunud aastat. Aasta jooksul on meilt tellitud kõikvõimalikke erinevaid autosid, kuid mõned mudelid on osutunud selgelt populaarsemaks kui teised. Vaatame lähemalt millised on olnud meie tellijate eelistused.

VW Passat B7

Volkswagen Passat on olnud aastaid Maanteeameti statistika alusel üks populaarsemaid Eestisse imporditud kasutatud automudelitest. Seitsmenda generatsiooni Passat on mugav, hea juhitavusega ning mõisltiku hinnaga. Tellimuste juures jäi meil silma, et paljutud tellitud Passatid olid neliveolised ning vanuse poolest eelistati enim 3-aastaseid (2013.a) sõidukeid. Passatite varustustase on väga erinev, kuid parema varustusega sõidukid omavad näiteks ventileeritavaid masseerivaid istmeid ning distantsi hoidvat püsikiirushoidjat.

Volvo S80

Volvo S80 on Rootslaste nägemus premium-klassi sedaanist. Teise generatsiooni Volvo S80 pakub mugavat ja turvalist sõidukogemust. Kõige huvitavamaks mootoriks on Volvol koostöös Yamahaga välja arendatud 4,4L V8 mootor (232kw), mida eelistasid mitmed tellijad tavaliste diiselversioonide kõrval. Lisaks S80-le osutusid menukaks ka XC70 mudelid.

VW Passat CC ja CC

Kui tavalist Passatit eelistati reeglina universaalina, siis Passat CC, mis 2012.a. muutus lihtsalt CC-ks ostutus populaarseks tänu õnnestunud kupee-laadsele disainile ja praktilisusele. Kui algselt oli Passat CC neljakohaline, siis hiljem muutus viiekohaliseks. Meile valmistas rõõmu see, et enamus tellitud (Passat) CC-d olid 3,6L VR6 mootoriga (220kw) ning hästi varustatud.

BMW 5-seeria

Kõige tellitumaks BMW mudeliks osutus E60/E61 markeeringut kandev 5-seeria, mida toodeti aastal 2003-2010. Tegemist on disainiga, mis alguses oli paljudele BMW austajatele harjumatu, kuid tänaseks tavapärane.

Mootoritest oli kõige levinum hinnatud 3-liitrine diisel. Kõige meeldejäävamatesks osutusid kaks autot, üks umbes 460 tuhat läbi sõitnud auto, mis osutus väga viisakaks. Teine oli 2004.a. toodetud 545i (V8), mis oli kogunud hodomeetrile veidi alla 200 tuhande kilomeetri, kuid autost ei õnnestunud praktiliselt ühtegi kulumismärki tuvastada. Müüja väide „like new“ vastas lubatule. Meie jaoks oli üllatav kuidas on eelmisel omanikul õnnestunud autot nii hästi säilitada. Veel võib tellitud BMW-de puhul välja tuua xDrive (nelivedu) suure osakaalu.

Järgmisel aastal osutub tõenäoliselt kõige populaarsemaks BMW-ks F10/F11 ehk uuem 5-seeria, mille hinnad on kenasti langenud ning auto kasutusomadused on võrreldes eelkäijaga veelgi paremad.

Audi A7

A7 kõrval osutusid põhimõtteliselt sama populaarseks ka A4 ning A6. A7 on konservatiise disainijoonega tootja poolt meeldiv üllatus, mitte ainult disaini vaid ka kasutusomaduste poolest. A7 on praktiline ning väga heade sõiduomadustega. Kui võiks eeldada, et A7 valimine on lihtne (premium-autol võiks vaikimisi hea varustus olla), siis praktikas see nii lihtne siiski pole. Kui Audi on baasvarustuses hea, siis täiuslik lisavarustus teeb selle auto veelgi paremaks. Varustuse valimine ei ole lihtne ka auto uuena ostmisel. Näiteks on ostjal võimalik valida kolme erineva kvaliteediga helisüsteemi, kolm erinevat istet (millele omakorda pakutakse ventileerimise ja massaazi lisavõimalust), radarid, sõiduabid jne. Kui need kombineerida veel erinevate mootori- ja värvieelistustega siis tundub kohati ka terve Lääne-Euroopa kasutatud sõidukite turg kitsas.

Omale sobiva sõiduki väljavalimist saad alustada meie lehelt, hea meelega olema abiks just selle “õige” valiku tegemisel.

Allikas: Mobile24 OÜ

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: