Mercedes esitles uut E-klassi kupeed

Saksa autotootja Mercedes-Benz avalikustas esimesed ametlikud fotod ja tehnilised andmed järgmise aasta suvel müügile jõudvast uuest E-klassi kupeest.
Auto ametlik esitlus on jaanuaris Detroidi autonäitusel.
Uus kupee asetub Mercedese tootevalikus kenasti S-klassi kupee ja C-klassi kupee vahele, pakkudes nii mõnusat alternatiivi nende jaoks, kellele üks on liiga kallis ja teine liiga väike.
Tehniliselt põhineb uus kupee E-klassi sedaani veermikul, jagades temaga nii jõuallikaid kui ka sõitjateruumi detaile. Nii on kupee armatuurlaud ja muud interjööri detailid väga sarnased E-klassi sedaanil pakutavale, erinevusteks on vaid tagaistmed ja armatuuri õhutusavade kujud.
Pikkust on kupeel 4826 mm, laiust 1860 mm ja kõrgust 1430 mm. Eelkäijaga võrreldes on uus auto 123 mm pikem, 74 millimeetrit laiem ja 32 millimeetrit kõrgem. Tajutav on ka teljevahe kasv: see on nüüd 2873 millimeetrit ehk 113 millimeetrit rohkem kui varem.
Jõuallikate valik on tuttav sedaanilt. E220d saab 2-liitrise 194-hobujõulise diiselmootori, E200 2-liitrise 184-hobujõulise bensiinimootori, E300 sama mootori 245-hobujõulise versiooni ning E400 4Matic 333-hobujõulise kuuesilindrilise bensiinimootori.
Kõikide mootoritega on paaris üheksakäiguline automaatkäigukast.
Hiljem peaks E-klassi kupee versioonide valikusse lisanduma ka AMG E50 Coupe 4Matic, mille jõuallikaks on uhiuus kuuesilindriline 407-hobujõuline ridamootor.
Kliendid saavad valida ka kolme vedrustuse variandi vahel. Nendeks on tavaline spiraalvedrudega vedrustus (15 millimeetrit madalam kui sedaanil), reguleeritavate amortidega vedrustus ning õhkpatjadel vedrustus.
Müügile jõuab uus kupee reaalselt 2017. aasta suvel, ostusoovist tasuks aga märku anda juba praegu.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: