Kas Rootsi on uus Saksamaa?

Viimasel ajal oleme leidnud paljudele klientidele sobiva auto Rootsist. Kui aasta või paar tagasi tulid enamik autodest Saksamaalt, Hollandist ja Belgiast, siis täna tulevad juba ligi pooled sõidukid meile Rootsist.

Põhjuseid, miks eelistada Rootsi päritolu autot, on mitu:

  • Rootsi krooni kurss on viimase aasta jooksul euro suhtes ligi 10% nõrgenenud. Kuna kohalikud hinnad ei ole tõusnud, siis tähendab see kliendile 10% säästu auto ostuhinnas.
  • Rootsis on käibemaks 25%. Kuna Eestis on käibemaksumäär 22%, siis tähendab see 3% taas kliendile 3% hinnavõitu, kui auto hind Rootsis sisaldab käibemaksu.
  • Rootsi sõidukitel on meie kliimasse sobiv varustus. Rootsist uuena ostetud autod on tihti Eestisse sobilikuma varustusega, kui lõunamaadest tulnud autod. Autode varustuse nimekirjast võib tihti leida istme- ja roolisoojendused, webasto eelsoojenduse ja teised lisad, mis teevad sõiduki kasutamise meie jahedamas kliimas mugavamaks.
  • Autoga tulevad tihtipeale kaasa talverehvid. Rootsi autode eeliseks on see, et nendega kaasas olevad talverehvid on Põhjamaade tingimustesse mõeldud naast- või lamellrehvid. Saksamaalt ja mujalt autoga komplektis olevad talverehvid ei ole tihti meie kliimasse sobivad, kuna Lõuna-Euroopas kasutatakse jäigema kummiseguga lamellrehve.
  • Auto ajalugu on lihtsalt kontrollitav avalikest andmebaasidest. Rootsi sõidukeid saab kontrollida registreerimisnumbri alusel lehelt: https://fordon-fu-regnr.transportstyrelsen.se/. Eelnevalt lehelt saab kätte ka VIN-koodi, mida reeglina kuulutustes eraldi välja ei tooda.
    Lisaks saab näeb detailsemalt Rootsi sõiduki varasemat infot (omanikuvahetused, varasemad kuulutused lehelt https://www.car.info/en-se/ . Kui sellest infost jäi väheks, siis saab eraldi tellida ka carfaxi raporti. Omalt poolt kontrollime lisaks avalikule infole ka hooldusajaloo margiesindusest.

Kui eelnevalt tõime välja Rootsist tellimise eelised, siis mainime ära ka ühe puuduse. Selleks on karmimate teeolude tõttu rohkem kulunud kere ja värvkatte seisukord. See puudutab eelkõige suuremate läbisõitudega (200 000+km) ning vanemaid (5+a) sõidukeid.

Enam-levinud Rootsi kasutatud sõidukite portaalid on:

www.bytbil.com ja www.blocket.se

Kuulutuste sirvimisel tasub silmas pidada, et läbisõit (miltal) on märgitud Skandinaavia miilides, mis tähendab seda, et kilomeetrites vaste saab kümnega korrutades.

Rootsi krooni kurss on hetkeseisuga (04/2024) orienteeruvalt 11.5 SEK = 1 euro, ehk jagada kümnega.

Kui soovid abi saada sõiduki leidmisel Rootsist, siis saada oma soov läbi kontaktivormi.

Allikas: Mobile24 OÜ

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: