Genf 2014: Uus Mini Clubman saab 6 ust

BMW toob Genfi autonäitusele uue põlvkonna Mini Clubmani prototüübi, mis lisaks kasvavatele mõõtudele võib edaspidi uhkustada ka kuue uksega.
Nimelt on loobutud senisest lahendusest Clubdoor, kus tagaistmele pääsemiseks oli vaid üks uks auto paremal küljel. Selle lahenduse asemel on nüüd taga kaks normaalset ust. Lisaks on tagaluugi asemel kaks külgedele avanevat ust, mis annavadki kokku Clubmani kuus ust.

Võrreldes senise Clubmani põlvkonnaga on uudismudel 26 sentimeetrit pikem ja 18,7 sentimeetrit laiem. Seega peaks sõitjateruum olema varasemast märgatavalt mahukam.
Juurde on oodata ka liitreid pagasiruumi, sest senise versiooni 260 liitrit on kaasaja nõudmisi ja auto kerekuju arvestades naeruväärsed.
Väliselt stiililt on uus Clubman segu olemasolevast mudelist ning uuest kolmeukselisest Minist. Ideeauto interjöör erineb märgatavalt sellest, mis jõuab seeriatootmisse minevale versioonile. Seeriatootmisse jõudev variant on oma olemuselt lähemal Mini uuel kolmeukselisel versioonil pakutule.

Küll vihjab ideeauto sportlikule mudelile Cooper S, selle auto eripäradeks on suured alumiiniumveljed, kahetorulise otsaga väljalaskesüsteem ja 2-liitrine turbomootor.
Müügile jõuab uus Mini Clubman 2015. aasta esimeses pooles, pärast seeriatootmiseks mõeldud variandi esitlust Pariisi autonäitusel.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: