Dieselgate ähvardab ka Opelit

Volkswageni kontserni diiselmootorites kasutatud petutarkvara ümber puhkenud skandaal on ähvardamas ka Opelit: nimelt väidab nime Deutsche Umwelthilfe (DUH) kandev organisatsioon, et diiselmootoriga Opel Zafiral kasutatakse sarnast pettust.
DUH esindajad kontrollisid 1,6-liitrise CDTi diiselmootoriga Zafira väljalaskegaaside koostist ning leidsid, et võimsusstendil läbi viidud mõõtmiste tulemused erinesid üksteisest seisvate ja veerevate tagaratastega puhul.
Seejuures oli saaste hulk väljalaskegaasides märgatavalt kõrgemal olukorras, kus auto tagarattad mõõtmise ajal samuti veeresid. Lämmastikoksiidi kogus erines Euro 6 piirnormidest kohati kuni 17 korda.
Sarnane test oli ka VW ümber puhkenud skandaali algpõhjuseks.
Mõõtmised viis DUH tellimusel läbi Fachhochschule Bern, kelle hinnangul viitavad räpasemad väljalaskegaasid, sellele, et teatud oludes lülitatakse autol välja AdBlue sissepritse.
Opeli esindajad kiirustasid mõõtmistulemusi vaidlustama, väites, et mingit salajast tarkvara autos pole.
Ka väitis autotootja, et nemad pole suutnud DUH mõõtmistulemusi korrata, samuti ei olevat DUH andnud tootjale üle oma täpseid mõõtmisprotokolle.
Ettevõtte esindajate sõnul mahuvad nende autode väljalaskegaasid lubatud piiridesse ja süüdistused pettuses on alusetud.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: