BMW X6 saab Mercedeselt konkurendi

Mercedes-Benz esitles täna BMW X6 esimest tõsiselt võetavat konkurenti: maasturit Mercedes-Benz GLE Coupe.

Uus sõiduk põhineb ML-seeria maasturil (uue nimega GLE) ja peaks müügile jõudma järgmise aasta keskel.

Võrreldes tavalise GLE-ga on Coupe umbes 12 000 eurot kallim, positsioneerudes nii luksuslikumate maasturite sektorisse.

GLE Coupe pikkuseks on 4900 millimeetrit, laiuseks 2003 millimeetrit ja kõrguseks 1731 millimeetrit. Coupe teljevahe on 2915 millimeetrit.

Võrreldes BMW maasturiga X6 on Mercedes 9 millimeetrit lühem, 14 millimeetrit laiem ja 29 millimeetrit kõrgem. BMW võidab napilt aga teljevahes: +18 millimeetrit.

Coupe jõuallikateks on ette nähtud kaks kuuesilindrilist bensiinimootorit ja üks sama silindrite arvuga turbodiisel. Jõuallikast sõltuvalt on auto mudelitähiseks kas GLE 350 d, GLE 400 või GLE 450 AMG.

Jõuallikast sõltumatult varustatakse auto üheksakäigulise automaatkäigukasti ja nelikveoga. Viimase puhul on küll kasutusel erinevad variandid: GLE 400 ja GLE 350 d puhul jaotub veojõud sildade vahel võrdselt, GLE 450 AMG on aga rohkem tagaveoline, tagaratastele läheb 60 protsenti veojõust.

Samuti saavad kaks lihtsamat mudelit endale standardvarustuses tavalise vedrustuse, lisatasu eest aga õhkvedrustuse Airmatic koos süsteemiga ADS Plus. GLE 450 AMG saab endale aga süsteemi Dynamic Select, mis võimaldab muuta auto elektroonika ja jõuülekande seadeid: variandid on Individual, Comfort, Slippery, Sport ja Sport+. Lisatasu eest saab autole tellida ka multimeediasüsteemi Command kõige uuema versiooni ning 22-tollised veljed.

Hiljem peaks Mercedese mudelivalikusse jõudma ka kuum AMG-versioon, mille 5,5-liitrise turbomootori võimsus ulatub 557 hobujõuni.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: