BMW plaanides on seitsmekohaline crossover?

Saksa autotootja BMW plaanib oma crossoverite valikut täiendada järjekordse hiiglasega, seitsmekohalise crossoveriga, mille tinglik nimi on praegu X7, väidab majandusleht Handlesblatt.

Tegu on sõidukiga, mis peaks BMW-l aitama teenida täiendavat kasumit, sest just X-seeria maasturid on viimastel aastatel olnud ettevõtte jaoks suureks sissetuleku allikaks.

Uuest suurmaasturist on teada vaid fakt, et suure tõenäosusega hakatakse teda tootma taas USA-s Spartanburgis. Selle saavutamiseks parandatakse tehase tootmisvõimet, nii peaks tulevikus seal ühe aasta jooksul valmima kuni 400 000 autot ehk 100 000 rohkem kui praegu.

USA oleks X7 jaoks ka peamiseks turuks, sest seal on suured maasturid ja crossoverid läbi aegade olnud väga nõutud. BMW-l aga puudub selles sektoris hetkel sobiv sõiduk.

Väidetavalt luuakse X7 uue 7. seeria sedaani veermiku baasil, sama veermikku võib kasutada ka luksusautode tootja Rolls-Royce oma esimese maasturi loomisel. Samas X7 projekt ei ole BMW nõukogult veel rohelist tuld saanud.

Juhul, kui projekt tõesti heakskiidu saab, võib autot müügiesindustest otsida kõige varem kolme aasta pärast.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: