Audi värskendab A3

Saksa autotootja Audi esitles täna hommikul mudelivärskenduse osaks saanud Audi A3, peamisteks uudisteks on uued jõuallikad, senisest nutikam meelelahutus- ja navigatsioonisüsteem ning pisut muudetud välisdisain.

Baasmootoriks on edaspidi 1-liitrine kolmesilindriline TFSI bensiinimootor, millel võimsust 115 hobujõudu.

Sellest aste kõrgemal on 1,4-liitrine bensiinimootor 150 hobujõuga. Kõige võimsam jõuallikas on A3 jaoks 2-liitrine neljasilindriline 190-hobujõuline bensiinimootor.

Diiselmootoritest on baasmootoriks 1,6-liitrine 110-hobujõuline diiselmootor, sellele sekundeerivad kaks 2-liitrist mootorit, millel võimsust 150 ja 184 hobujõudu.

Valikus on ka üks hübriidjõuallikas: A3 Sportback e-troni südameks on 1,4-liitrise bensiinimootori ja elektrimootori kombinatsioon, millel võimsust 204 hobujõudu.

Lisaks on saadaval ka gaasi kütusena kasutav A3 Sportback g-tron.

Sportliku Audi S3 mootori võimsus on kasvanud aga 10 hobujõu võrra ja ulatub nüüd 310 hobujõuni.

A3 varustust täiendati ka rikkaliku turva- ja juhiabisüsteemide paketiga, mis peaks tegema autoga kulgemise senisest turvalisemaks.

Audi TT, Q7 ja A4 kõrval on A3 neljas mudel, mis saab endale virtuaalse 12,3-tollise ekraaniga näidikuteploki. Lisatasu eest võib autole tellida meelelahutus- ja navigatsioonisüsteemi MMI Navigation plus.

Baasmudelina on kõik A3 esirattaveolised, nelikvedu saab kombinatsioonis 2-liitrise bensiinimootoriga ning sportlikule mudelile S3. Lisaks uuendati seitsmekäigulise käigukasti S-tronic konstruktsiooni.

Välistest muudatustest torkavad silma senisest laiem radiaatorivõre, samuti uue disainiga esituled. Lisatasu eest saab autole tellida Matrix-Led valgusdioodidel esituled. Ka tagatulede disaini on muudetud, samuti tagastange alaosa kuju.

Kerevärvide valikusse lisanduvad viis uut tooni (Arablau, Kosmosblau, Nanograu, Tangorot, Vegasgelb).

Pisut on muudetud varustustasemete loetelu: saadaval on baasmudel ning varustustasemed sport, design, S-Line ja design selection.

Müügile jõuab uuenenud A3 suvel, koduturul on 1-liitrise jõuallikaga auto baashinnaks minimaalselt 23 300 eurot.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: