Audi uus A6 mudel on avalikustatud!

Saksa autotootja Audi esitles uue põlvkonna sedaani Audi A6, mis oma disainilt ja tehnilistelt lahendustelt on sisuliselt veidi lihtsustatud Audi A8.

Oma disainilt meenutab A6 aga segu A8 ja luukpäral A7 läbi proovitud elementidest. Auto kere on valmistatud terasest, kuid on ka mõned alumiiniumist elemendid: vedrupüstakud, uksed, tiivad, kapott ja pagasiruumi luuk.

Interjöör on pea täielikult üle võetud mudelilt A7. Kadunud on kõik klassikalised nupud ja lülitid, nende asemel on keskkonsoolil kaks puutetundlikku ekraani. Näidikud elavad oma elu aga 12,3-tollise diagonaaliga vedelkristallekraanil.

A6 salong on senisest ruumikam, seda pearuumi ja istmete vahelise kauguse osas. Pagasiruumi maht on sedaanil aga endine: 530 liitrit.

Lisavarustusena saab autole tellida moodsad HD Matrix LED esituled, nelja tsooniga kliimaseadme, ventilatsiooni ja massaažiga esiistmed, adaptiivse püsikiiruse hoidja koos sõidurea hoideabiga ja palju muud kasulikku.

Jõuallikate valikust on hetkel avaldatud vaid kaks “pehmet hübriidi”. Esimene neist on A6 55 TFSI, mille südameks on 3-liitrine kuuesilindriline turbomootor võimsusega 340 hobujõudu ja maksimaalse pöördemomendiga 500 njuutonmeetrit. Selle mootori paarilisteks on seitsmekäiguline robotkäigukast koos nelikveoga.

Teine variant kannab lisatähist 50 TDI, see märgib 3-liitrilist turbodiislit, millel võimsust 286 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 620 njuutonmeetrit. Selle mootori paarilisteks on 8-käiguline automaat ja nelikvedu.

Peamine nõudlus on aga tõenäoliselt 2-liitrise mootoriga A6-le, mille debüüt leiab aset mõnevõrra hiljem.

Vedrustuse variante on ette nähtud neli, neist kolm klassikaliste vedrudega: standardvedrustus, sportvedrustus ja adaptiivvedrustus. Kõige kallim on aga neljas, õhkvedrustus.

Lisatasu eest võib autole tellida ka nelikroolimise, mis lubab elektroonikal tagarattaid pöörata kuni 5 kraadi ja vähendada pöörderaadiust nii 1,1 meetri võrra.

Saksamaal algavad uuenenud A6 müügitalgud juunis, hetkel soodsaim on diiselmootoriga auto, mille hind algab 58 050 eurost. Samaväärse praeguse mudelipõlvkonna auto hinnaga on juurdekasv ca 2500 eurot.

Lisaks sedaanile jõuavad hiljem müügile ka uus A6 universaal ja A6 allroad.

Allikas: auto24.ee

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: