Audi esitles uut A5

Eile hilisõhtul esitles Saksa autotootja Audi uhiuut teise põlvkonna kupeed Audi A5, mis astub uue Audi A4 sedaani ja universaali kõrvale.

Väliselt on kupee üpriski sarnane esimesele A5 mudelipõlvkonnale, erinevusteks on eelkõige senisest suurem “singelframe” radiaatorivõre ning standardvarustuses olevad valgusdioodidega tagatuled.

Lisaks võib autole lisatasu eest tellida ka Matrix-Led esituled.

Jõuallikate valikus on kolm bensiini- ja kolm diiselmootorit, nende võimsus jääb 190 ja 354 hobujõu vahele. Mootorivaliku tippudeks on A5 3.0 TDI (286 hobujõudu) ja S5 (354 hobujõudu).

Käigukaste on valikus kolm: kuuekäiguline automaat, 7-käiguline S tronic ja kaheksakäiguline automaat. Mõningatele jõuallikatele pakutakse ka nelikvedu ja seda suisa kahes erievas variandis.
Lisaks on kupeele ette nähtud uhiuus vedrustus ning elektromehaaniline roolivõimendi. Lisatasu eest võib kupeele tellida ka elektrooniliselt reguleeritavad amortisaatorid.

Vaeva on nähtud ka uue A5 kaalu vähendamisega: uus mudelipõlvkond kaalub kuni 60 kilo eelkäijast vähem.

Inseneride töö tulemusena võib A5 uhkustada erakordselt madala õhutakistusteguriga: vaid 0,25.

Kupee välismõõdud on pisut kasvanud: pikkust on autol 4,67 meetrit, laiust 1,85 meetrit ning teljevahe küündib 2,76 meetrini. Seetõttu peaks sõitjateruum olema varasemast ruumikam.

Koos auto välismõõtude kasvuga on 10 liitri võrra (465 liitrini) kasvanud ka A5 pagasiruum.

Interjööris on suurimaks uudiseks virtuaalse näidikuteploki Virtual Cockpit debüüt, sellest on saamas kõigi Audi uudismudelite lahutamatu koostisosa.

Müügile jõuab uhiuus Audi A5 eeloleval sügisel, seda neljas varustustasemes: sport, design, S Line ja designo selection.

Uuenud A5 kupee hindu pole veel avalikustatud, kuid eeldatavalt algab nende hinnatase umbes 38 000 eurost.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: