Audi A4 vahetab põlvkonda

Audi avalikustas täna esimesed fotod ja tehnilised andmed uue põlvkonna sedaanist ja universaalist Audi A4, mudelitähist B9 kandev sõiduk teeb avaliku debüüdi septembrikuisel Frankfurti autonäitusel.

Kuigi väliselt meenutavad uued autod paljuski oma eelkäijat, on uus põlvkond siiski oma eelkäijast suurem ja kergem.

Pikkust on uuel Audi A4 4,73 meetrit, teljevahe on aga 2,82 meetrit. Auto kaal on vähenenud aga kuni 120 kilogrammi võrra. Kaalu aitas vähendada alumiiniumi rohke kasutamine kere konstruktsioonis.

Audi A4 universaali pagasiruumi suuruseks on 505 kuni 1510 liitrit, Avant saab endale ka elektrilise juhtimisega pagasiruumi katte ning elektriliselt avaneva ja sulgeva tagaluugi.

Sarnaselt Audi teistele uudismudelitele vahetab A4 oma traditsioonilise näidikuteploki virtuaalsete näidikute vastu, vajalikku infot edastab 12,3-tollise diagonaaliga vedelkristallekraan.

Uuendati ka meelelahutus- ja navigatsioonisüsteemi MMI-d, suurimaks uudiseks on Mercedese mudeleid meenutav suur ekraan armatuurlaua ülaosas. Lisatasu eest saab autole tellida Bang & Olufseni helisüsteemi, Head-up-Display ja mobiiltelefonide juhtmevaba laadimise.A4 juhiabisüsteemide hulka kuuluvad sõidurea hoideabi, adaptiivne püsikiiruse hoidja, parkimisabi, liiklusmärkide tuvastussüsteem ja palju muud kasulikku.Jõuallikate valikusse kuulub esialgu seitse mootorit, neist kolm töötavad bensiinil ka neli diislikütusel. Mootorite võimsus on kasvanud ja jääb aga 150 ja 272 hobujõu vahele. Seejuures on kütusekulu vähenenud aga kuni 21 protsenti.Kõige ökonoomsem Audi A4 on edaspidi A4 2.0 TDI ultra, mille keskmine kütusekulu on 3,7 liitrit sajale kilomeetrile ja CO2 pääst 95 grammi kilomeetrile. Hiljem lisanduvad mudelivalikusse ka gaasi tarbiv jõuallikas, samuti pistikhübriid.Müügile jõuavad Audi A4 sedaan ja universaal alates eelolevast sügisest, Saksamaal algab auto hinnatase 30 000 eurost.Järgmisel aastal peaksid A4 versioonide valikusse lisanduma ka sportlik Audi S4, samuti Audi A4 allroad.Millalgi täiendavad mudelivalikut ka uhiuus Audi A5 kupee ja kabriolett, samuti A5 Sportback.

2017. aastal on põhjust oodata aga Audi A4 komponente kasutavat crossoverit Audi Q5.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: