Android Auto võtab sihikule autotootjad

Kui veel mõni aeg tagasi pingutasid autotootjad selle nimel, et installeerida oma autosse iPhone või iPad, siis nüüd on Google asunud 40 autotootja abil vasturünnakule ja esitlenud operatsioonisüsteemi Android Auto.

Tegu on olemasoleva nutitelefonidele mõeldud operatsioonisüsteemi põhjaliku edasiarendusega, mis on optimeeritud just kasutamiseks automaailmas.

Süsteemi kasutamiseks tuleb oma nutitelefon siduda autoga, sealt edasi kuvatakse konkreetse sõiduki multimeediasüsteemi kogu vajalik info.

Seejuures käib lahenduse juhtimine häälkäsklustega, olgu siis sihtkoha sisestamisel võib SMS-dele vastamisel. Lisaks saavad välised partnerid luua oma äppe, mis on mõeldud kasutamiseks autodes.

Oma seotusest projektiga Android Auto on teatanud Acura, Alfa, Audi, Bentley Chevy, Chrysler, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Infiniti, Jeep, Kia, Maserati, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Ram, Renault, Seat, Subaru, Volkswagen ja Volvo.

Esialgu pole oma seotusest teatanud BMW, Porsche, Toyota ja Mercedes.

Esimesed sellise operatsioonisüsteemiga varustatud sõidukid peaksid müügisalongidesse jõudma juba käesoleva aasta lõpus.

Vaata videot: https://www.youtube.com/watch?v=Ht8yzpIV9M0

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: