Alfa Romeo Giulia üritab tagasi tuua Alfa kuldse ajastu

Itaalia autotootja Alfa Romeo esitles uut sedaani Giulia, mille abil loodab emafirma FCA tagasi tuua Alfa jaoks kuldse ajastu.

Giulia sihikul on sellised automaailma suurkujud nagu BMW 3. seeria, Mercedes-Benz C-klass ja Audi A3. Ühtlasi on tegu Alfa Romeo mudelivaliku uue lipulaevaga.

Kuigi auto ise on juba avalik, on tema jõuallikate valikust konkreetselt teada vaid üks mootor: 3-liitrine kahe turboga V6, millel võimsust 510 hobujõudu. Selle mootori loojateks on Ferrari insenerid ning seda hakatakse pakkuma Giulia sportlikule versioonile Giulia Quadrifoglio Verde.

Väidetavalt suudab Giulia selle mootoriga kiirendada saja kilomeetrini tunnis 3,9 sekundiga. See jõuallikas on varustatud ka silindrite deaktiveerimise süsteemiga, mis peaks tagama mõistliku kütusekulu.

Süsinikkiu, alumiiniumi ja plastiku rohke kasutamine on võimaldanud Giulia QV tühimassi tuua 1500 kilogrammi juurde. Kaalujaotus on Giulia QV-l ideaalne: 50/50. Autol on ka Torque Vectoring süsteem ja aktiivne splitter.

Giulia baasmudelid on veidi tagasihoidlikumad, nemad jäävad ilma nii süsinikkiust kui ka aktiivsest aerodünaamikast. Kuigi baasmudelitena on Giulia tagaveoline, hakatakse autot pakkuma ka neljarattaveolisena.

Giulia eeldatav hinnatase algab väidetavalt 35 000 eurot juurest, baasmootoriteks on tõenäoliselt 1,4- ja 1,8-liitrised bensiinil töötavad turbomootorid ning 2,2-liitrise töömahuga turbodiislid. 510-hobujõulise Giulia QV hind võib aga tõusta 75 000 euroni.

Kogu Giulia versioonide valikut tutvustab Alfa Romeo septembris Frankfurti autonäitusel, müügile jõuab Giulia järgmise aasta alguses.

Allikas: Auto24

Mobile24 OÜ ametlikud partnerid on: